• Dolar Alış 5.7152TL
  • Dolar Satış 5.6924TL
  • Euro Alış 6.3235TL
  • Euro Satış 6.2983TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

BÖYLE BELEDİYE BAŞKANI OLUR MU?

586 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Marmaraereğlisi’nde bir vakfa ait binada kalan 22 işçi geceyi sokakta geçirdi. Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın talimatı ile zabıta ekiplerinin mühürlediği binada 14 işçi mahsur kaldı.

Aç ve Susuz Kaldılar

Mühürü kırmamak adına dışarıya çıkamayan işçiler aç ve susuz kaldılar. Vakıf binasının içeride izinsiz tadilat yapılıyor denilerek içerideki insanlarla birlikte mühürlenmesi olayı yaşayanları şok etti. Aynı binada kalan işçilerin arkadaşları da mühürlenen binaya giremediklerinden geceyi sokakta geçirdiler.

Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık

Marmaraereğlisine çalışmaya gelen insanların çilesi bitmiyor. Bu seferde Belediye zabıtasının mühürlediği kaldıkları binaya ne girebildiler, ne de içeridekiler çıkabildiler. Olayı duyanların, “Böyle bir insanlık suçu görülmedi, dünyanın neresinde bina ile birlikte içeride yaşayanları mühürlemek var?” dedikleri olay Türkiye Belediyecilik tarihine geçti. Memleketlerine çalışarak ekmek parası göndermek için gurbetçi olan işçilere yapılan bu eziyet kamu vicdanını yaraladı. İşçiler sabaha kadar soğuk havada sokakta sabahladılar.

 

 
Ekran Resmi 2017 04 05 16Ekran Resmi 2017 04 05 16Ekran Resmi 2017 04 05 16

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN