DOLAR 14,1029 0.07%
EURO 15,6876 -0.33%
ALTIN 875,170,35
BITCOIN 614953-2,57%
Tekirdağ

PARÇALI BULUTLU

19:01

AKŞAM'A KALAN SÜRE

İL YÖNETİMİNDEN GÖREVDEN ALINMA AÇIKLAMASI

ABONE OL
24 Ekim 2022 11:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz günlerde Eski CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu’nun iddaların gerçekleşmesi sonrasında istifa eden 19 kişiden birisi istifasını geri çekmişti. Haberimiz sonrasında iddalar yerel basında ses getirmişti.

CHP Tekirdağ İl Yönetimi iddalar üzerine bir basın açıklaması yaptı.

İŞTE O BASIN AÇIKLAMASI:

KAMUOYUNA” Saygıyla Duyurulur
Değerli basın mensupları, çok kıymetli yol arkadaşlarımız ve parti emekçilerimiz davetimizi kabul edip bugün burada olduğunuz için sizlere teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum.
23 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşen il kongremizde, Milletvekilleri, tüm ilçe başkanları ve Belediye Başkanlarının katkı ve oyları ile İl delegelerimizin tamamının uzlaştığı ortaklaştığı, desteklediği il yönetimi olarak göreve başladık.
Güçlü bir örgüt ve yerel iktidar için partimizdeki en büyük ihtiyacın parti içi barış ve beraberliğin olduğunun farkında olarak çalışmayı hedefledik. Bu fikirleri her platformda dile getirdik. Birkaç dönemdir bir araya gelmeyen İl Milletvekillerimizi bir araya getirerek 11 ilçeyi hep birlikte ziyaret ederek birlik mesajı verdik. Ne kadar isabetli şeyler yaptığımızı ve doğru yolda olduğumuzu da üyelerimizden ve delegelerimizden gelen olumlu geri dönüşlerle teyit ettik. Ancak, bu çabamızın bir takım siyasi aktörleri rahatsız ettiğinin farkına varmakta gecikmedik. Bizler partimizde iç barışı, birleşmeyi, bütünleşmeyi sağlamaya çalıştıkça parti içindeki çok küçük fakat etkili bir kitlenin tahrik edici, ayrıştırıcı, kavgacı, kutuplaştırıcı tavırlarını üzülerek gözlemledik. Özellikle tahrik etmek amacıyla sataşma girişimlerini esefle ve hayretle müşahede ettik. Bu tavır ve davranışlardan beslenerek kendisine koltuk ve çıkar sağlama niyetinde olan kişilere inat, birlik-beraberlik içerisinde kavga etmeden partimizin güçlü geleceğine koşar adımlarla iktidar yürüyüşüne inandık. Ancak Tekirdağ’ı siyaseten parsellendiğini düşünen ve siyasi çıkar peşinde koşarak halkın emaneti olan makamları baba yadigârı zannedenlerin çıkar kovanına da çomak soktuğumuzu hayret ve üzüntüyle fark ettik.
Bilindiği gibi daha önceki seçimler öncesinde de 2012 yılında Kadir ALBAYRAK ve 2018 yılında Recep ÖKTEN yönetimleri de aynı zihniyetin oyunları ile düşürülmüş olup sonucunda dört belediyenin kaybedilmesine neden olunmuştur.
Demokrasinin gereği önseçim istedik. Tüm adayların üyelerce belirlenmesini savunduk. Demokrasiden vazgeçmedik. Birileri de masa başı ile bir yerlere gelmekten vazgeçmedi.
Yönetimden istifa eden isimlerin çoğunluğu il kongresinde Faik ÖZTRAK ve İlhami Özcan Aygun tarafından bizlere önerilen isimlerdi ve bu kişilerin talimatı ile istifa etmişlerdir. Bizler birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde bu isimleri yönetime aldık. Hatta birçoğu toplantılara düzenli katılmamasına rağmen herhangi bir kırgınlıklara neden vermemek için işlem yapmadık.
Yönetimin düşürülmesi girişimi tamamen kişisel gelecek kaygısının eseridir. Bizler milletvekili, belediye başkanı, belediye meclis üyesi adaylarının sandıkla belirlenmesi gerektiğini belirttik ve savunduk. Birileri ise masa başında bu işleri yapmak istedi.
Ne yazık ki siyasi rüşvet ve baskı ile dilekçeler toplanmıştır. Bu arkadaşlarımıza iş ve siyasi makam teklifleri yapılmıştır.
Alnımız ak, başımız dik ayrılıyoruz. Demokrasi dedik, demeye de devam edeceğiz, bedeli ne olursa olsun.
Demokrasi, Hak, Hukuk, Adalet diyen bir partinin yetkilileri olarak daima bu kavramlara bağlı kaldık ve bu inancımızla tek adam zihniyetinin partiye sıçramaması için mücadele ettik.
Pandemi süreci ve ekonomik sıkıntılara rağmen bütün ilçelerimizi en fazla ziyaret edip insanların sorunlarıyla ilgilenen bir yönetim olduk.
Genel Merkezce alınan ve çıplak olarak teslim aldığımız İl Binamızı Süleymanpaşa İlçe başkanlığımız ile birlikte üç ay gibi kısa bir sürede partimize yakışır bir şekle getirdik. Yapılan bütün anketlerde en iyi il başkanlıkları arasında çıktık. Genel merkez tarafından Haziran-Temmuz 2022 aylarında 11 ilçede Motto Firmasına yaptırılan geniş anket çalışmasında 2018 Genel seçimlerinde %38.2 olan oy oranımızı %45.2’ ye çıkartarak 7 puanlık artış sağladığımızı belirtmek isterim.
Ülke yangın yeri olmuş, ekonomi tepetaklak, hak ve adalet aramak günden güne güçleşiyor. Bu durumda sayın genel başkanımız mükemmel bir performans sarf ederek örnek çalışmalar sergiliyor. Muhalefet partilerini altılı masa etrafında birleştirip ve yaklaşan seçimler nedeni ile il ve ilçe kongrelerini erteleyerek kavga-gürültüleri önleyip partililerimizi tek bir hedefe iktidara yöneltmişken
Ne yazık ki kendi çıkarlarını düşünenlerin oluşturduğu HİZİPÇİLİK, artan bir ivme ile faaliyetlerini sürdürmüştür.
Genel Başkan yardımcısı Faik ÖZTRAK’ ın talimatları ile Milletvekili İlhami Özcan AYGUN, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Münür Karaevli, Bilal Yılmaz, Volkan Nallar ve Partiden yüz kızartıcı bir suç sebebiyle hüküm giymiş ve ihraç edilmiş Zeki Özcan tarafından, istifa dilekçeleri hazırlanmış 36 kişilik İl Yönetim kurulundan 19 kişiye baskılar ve vaatler ile imzalatılmış, istifa dilekçeleri istifa eden yönetim kurulu üyesi tarafından toplu olarak partinin profesyonel çalışanı sekreterimize baskı yapılarak genel merkeze gönderilmiştir.
Akabinde İstifa eden bir Yönetim Kurulu üyesi baskı altında istifa ettirildiğini ve bu durumun partimize zarar vereceğini düşünerek, kendi iradesi ile istifasını geri çekmiştir.
Günlerdir Partililerimiz, yöneticilerimiz arıyorlar İlimizde partimizin düşürüldüğü durum karşısında çok üzgünler, kızgınlar ve çok rahatsızlar
Büyük Atatürk’ün İki Büyük Eserinden Biri olarak ifade ettiği Cumhuriyet Halk Partisi şahıslara hizmet için değil, millete hizmet için vardır. Şahsi çıkarları uğruna insan harcamayı ve parti imkânlarını kullanmayı alışkanlık edinenlere gerekli cevabı şüphesiz ki partililerimiz verecektir.
Bu Kişiler CHP nin Tekirdağ’da kaybedeceği her bir oydan ve her bir üyeden sorumludurlar.
Bu süreçte, bizleri arayarak destek olan, durumdan duydukları rahatsızlığı ileten parti yetkililerimize, delegelerimize, üyelerimize, hemşerilerimize ve basın emekçilerine Bütün Baskılara rağmen direnen ve görevlerini yerine getiren İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimize şükranlarımızı sunuyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle başta ulu önderimiz Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu vatan için emek sarf etmiş, kan dökmüş tüm şehit, gazi ve devlet adamlarımızla vefat etmiş partililerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tedavi gören yaralı gazilerimize acil şifalar diliyorum.
Ön seçim istedik, Ön seçim istiyoruz, Ön seçim isteyeceğiz…
Katılımınız için hepinize teşekkür ediyoruz. Sağlıcakla kalın.
HAK, HUKUK, ADALET……
Şener Zeynel SAYGIN
İl Başkanı
İstifa eden yönetim kurulu üyeleri
1- Hasan Aydık (S.Paşa)
2- Engin Camcı (Çerkezköy)
3- Telat Keskin (Çorlu)
4- Oğuz Çakmak (Hayrabolu)
5- Huriye Bayram (S.Paşa)
6- Ş.Özgür Taşmerdivenli (S.Paşa)
7- Mustafa Yalçın (S.Paşa)
8- Birol Öztürk (Çerkezköy)
9- Özlem Kaplan (S.Paşa)
10- Okan Kutlar (S.Paşa)
11- Ali Özyürek (Ergene)
12- Abdül Taşyasan (Saray)
13- Cem Gençtürk (S.Paşa)
14- Filiz Öregen (S.Paşa)
15- Hüseyin Gür (S.Paşa)
16- Kemal Armutlu (S.Paşa)
17- Halil Akın (Çorlu)
18- Hasan Bulut (S.Paşa)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.