• Dolar Alış 5.7416TL
  • Dolar Satış 5.7187TL
  • Euro Alış 6.3247TL
  • Euro Satış 6.2994TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Yerelden Ulusala Gençlik Politikaları Tekirdağ’da Gerçekleştirildi

267 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan Erasmus+ programı kapsamında,T.C. AB Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajans tarafından desteklenen Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü Proje Destek Ofis Koordinatörlüğü ‘nün yürüttüğü  “Yerelden Ulusala Gençlik Politikaları” adlı proje için ilk adım Marmara Bölgesi toplantısıyla Tekirdağ Süleymanpaşa’da atıldı.

Yapılan Bölgesel çalıştay toplantı ve çalışmaların analizleri sonrası son olarak akademik bilimsel bütünlüğü ve analizlerin sağlanması açısından akademik çalışmaların yer alacağı ve Türkiye genelinde yürütülen faaliyetlerin sunulduğu  Ulusal Zirve 2018’de Ankara’da gerçekleşecekmiş olup Ulusal Gençlik Politika Belgesi”’nin oluşması amacıyla gençler, gençlik çalışanları, STK temsilcileri, Türkiye Ulusal Ajans ve başta Avrupa Birliği Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı temsilcileri ile birlikte zirve sonuç bildirgesi oluşturulmaya başlandı. Yapılan değerlendirmeler ve raporlar klavuz niteliğinde olup “Ulusal Gençlik Politika Belgesi” ve “Politika Oluşturma Süreci – Gençler ve Gençlik Çalışanları için Klavuz” ile, diğer AB ülkelerindeki kurumlarında bu bağlamda gerçekleştirebilecekleri faaliyetleri destekleyici ve kanıt temelli gençlik politikasının hangi mekanizmalardan geçmesi gerektiğine dair ayrıntılı bir çalışma yürüttüler.

Düzenlenen organizasyon sonrası şehrimize gelen gençler. Tekirdağ Süleymanpaşa ilçemizdeki birçok tarihi ve turistik yeri ziyaret etmeyi de unutmadılar.

WhatsApp Image 2017 10 21 at 20

WhatsApp Image 2017 10 21 at 20

WhatsApp Image 2017 10 21 at 20

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN