• Dolar Alış 5.7660TL
  • Dolar Satış 5.7430TL
  • Euro Alış 6.3561TL
  • Euro Satış 6.3307TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Tekirdağ’daki 3 projede sona gelindi!

23 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ’da öncelik verdikleri 3 projenin hayata geçirilmesi için sona gelindiğini söyledi.

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ’da öncelik verdikleri 3 projenin hayata geçirilmesi için sona gelindiğini söyledi.

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Hüseyin Bayol ve Yönetim Kurulu üyeleriyle sohbet eden Yel, terör olayları, Olağan Üstü Hal ile Irak ve Suriye’deki gelişmeleri  içeren Hükümet  çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ ile ilgili öncelikli olarak 3 projeye odaklandıklarından bahsederek, “Hayrabolu Tekirdağ yolu projesi tamamlandı. Projenin Kalkınma Bakanlığı tarafından yatırım programına alınmasıyla ilgili temaslarımızı sürdürüyoruz. 2017 yatırım planına aldırmak için yoğun çabamız var. İkinci proje Kuzey Marmara Otoyoluna entegre Şarköy  yolu. Çanakkale ile Tekirdağ arasındaki yol 40 km kısalacak. Şarköy yoluyla da ulaşımımız rahatlayacak. Diğer projemiz de vatandaşlarımızın merakla beklediği Şehir Hastanesi. Hastane inşaatının plan uyarınca ağustos ayında temeli atılacaktı. Sağlık Bakanımız değişince yeni Bakanımız projeyi tekrar incelemek istedi.  Sağlık Bakanımız Recep Akdağ’ın istekleri doğrultusunda projede bazı değişiklikler yapıldı. Bakanımızla görüşmemizde Ekim ayı içinde projeyi onaylayacağını söyledi. İnşallah Kasım ayı itibariyle de hastane inşaatımız başlayacak.” diye konuştu.

Tekirdağ Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği Başkanı Hüseyin Bayol ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dernek çalışmalarıyla ilgili bilgilendirmede bulunan Bayol,  13 Kasım Tekirdağ’ın Kurtuluşu yıldönümü vesilesiyle bir program planladıklarını, geçtiğimiz yıl düzenledikleri ‘Tekirdağ Şehir ve Kültür’ konulu geniş katılımlı sempozyumun bu yıl ikincisini düzenlemek için çalışmalar yürüttüklerini aktardı.

Ziyaret, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Trakya Gazetesi

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN