• Dolar Alış 5.7416TL
  • Dolar Satış 5.7187TL
  • Euro Alış 6.3247TL
  • Euro Satış 6.2994TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Tekirdağ’da Hava Destekli Operasyon: 16 Gözaltı

1.199 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Tekirdağ Emniyet müdürlüğü, 200 polisle Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde 26 eve yönelik eş zamanlı operasyon yaptı. TEM, KOM, Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Narkotik, ve narkotik köpeklerininde katıldığı, helikopter destekli uyuşturucu operasyonunda 16 kişi yakalandı.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü TEM, KOM, Çevik Kuvvet, Narkotik ekipleri ve narkotik köpekleri Süleymanpaşa ilçesinde uyuşturucu satıcılarına yönelik 3 aylık yürütülen geniş çaplı çalışma sonucu operasyon kararı aldı. Teknik ve fiziki takip sonucu uyuşturucu sattıkları belirlenen 22 kişiye yönelik Aydoğdu Mahallesi’nde belirlenen 26 adrese şafak vakti eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Dron ve polis heklikopteri desteğinde yapılan operasyonda önce mahallenin giriş ve çıkışları tutuldu. Operasyon süresince mahalleye giriş-çıkışa izin verilmedi. Polis operasyonda daha önce belirlenen evlerin bazılarına balkonlardan girdi. Narkotik köpekleri Kiraz ve  Larisa adreslerde uyuşturucu araması yaptı. Operasyonlarda girilen evler didik didik arandı.  Aramalar sonucu yüklü miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken 16 kişi gözaltına alındı.

Firari durumdaki 6 kişinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü, gözaltındaki zanlıların da işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Kaynak : ajanstekirdag.com

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN