• Dolar Alış 5.7763TL
  • Dolar Satış 5.7532TL
  • Euro Alış 6.3604TL
  • Euro Satış 6.3350TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Mustafa Koç Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali’nden (EYOF) altın madalya ile döndü

126 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Judo branşı sporcusu Muhammed Mustafa Koç, 47 ülkeden 2500 sporcunun katıldığı Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali (EYOF)’ta 73 kiloda tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu.

32 SPORCU ARASINDAN ALTIN MADALYAYA UZANDI

Macaristan’nın Györ kentinde gerçekleştirilen şampiyonada ilk turda İsveç, ikinci turda Ermenistan, çeyrek finalde İtalya, yarı finalde Macaristan ve finalde ise Rusya temsilcisini yenerek kilosunda 32 sporcu arasından altın madalyaya uzanan Muhammed Mustafa Koç Türkiye’nin gururu oldu.

GENÇLİK VE SPOR BAKANINDAN KUTLAMA MESAJI

Türkiye’nin gururu Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Judo branşı sporcusu Mustafa Koç’a altın madalya sonrası tebrik mesajları yağarken Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın da bizzat Mustafa’ya twitter üzerinden ulaşarak “Erkekler judo 73 kiloda altın madalya kazanarak bizleri gururlandıran Mustafa Koç kardeşimi tebrik ediyorum.” gönderisini paylaştı.

TÜRKİYE, AVRUPA OLİMPİK GENÇLİK YAZ FESTİVALİ’Nİ 5 ALTIN MADALYA İLE KAPADI

Öte yandan 2 yılda bir yapılan ve olimpiyatlar öncesi son basamak olarak görülen Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali sonunda Türkiye Muhammed Mustafa Koç’un yanı sıra 4 altın madalya daha kazanırken ülke klasmanında 26.’lıktan 7.’liğe kadar yükselmeyi başardı.

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN