• Dolar Alış 5.6973TL
  • Dolar Satış 5.6745TL
  • Euro Alış 6.2955TL
  • Euro Satış 6.2703TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Emre Köprülü İletişim Gideri Tam 373 Bin 457 TL

CHP’li Elif Doğan Türkmen’in milyonluk faturası sonrasında şimdide CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü iletişim gideri tartışma konusu olacağa benziyor.

214 Görüntüleme
Emre Köprülü'nün İletişim Gideri Ne Kadar?
data-ad-format="rectangle"

Bu Seferde CHP Tekirdağ Millet Vekili Emre Köprülü

Maalesef CHP’nin Meclis Divan Üyelerinim iletişim giderleri ile başı dertte. TBMM Başkanlık Divanı üyelerinden CHP’li Elif Doğan Türkmen’in milyonluk faturası sonrasından şimdide CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü‘nün de iletişim gideri tartışma konusu olacağa benziyor. – Emre Köprülünün İletişim Gideri Ne Kadar?

Liste Başında Tekirdağ Milletvekilide Var Tekirdağlılar Şokta

Haberleşme giderlerinin üst sıralarında yer alan isimler belli oldu. Sadece başkanlık divanı üyeleri değil grup başkanvekilleri ve komisyon başkanlarının da aralarında bulunduğu toplam 48 isim için haberleşme giderlerinde limit yok. Meclis’te bu listede yer alan isimlerin haberleşme masrafları merak konusu olurken ilk 10’da CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülünün isminin olması Tekirdağlıları üzdü. Ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu‘nun bugün Elif Doğan Türkmen‘in istifasını istemesi sonrası Emre Köprülü’ye parti içerisinde yaptırım olacak mı sorusu kamuoyunun dilinde. – İletişim giderlerinde limit olmayan ve en çok iletişim gideri olan TBMM üyeleri ve iletişim giderlerinde limit olmayan Milletvekilleri ilk 10’da kimler var?

İletişim Giderlerinde Limit Olmayan Milletvekilleri İlk 10’da Kimler Var?

1. CHP’li Elif Doğan Türkmen – 1.108.842

2. CHP’li Emre Köprülü – 373.457

3. CHP’li Özcan Purcu – 181.905

4. AK Partili Bülent Turan – 145.248

5. AK Partili Fehmi Küpçü – 130.498

6. CHP’li Özgür Özel – 78.120

7. CHP’li Ali Haydar Hakverdi – 77.882

8. AK Partili Orhan Karasayar – 50.772

9. AK Partili İshak Gazel – 44.006

10. AK Partili Sema Kırcı – 40.274

 

Yazar Görüşü: En kısa sürede meclis iç tüzüğündeki bu açığın kapatılması ve iletişim giderleri için ihtiyaca binaen makul bir limit konulması için meclisin gerekli çalışmayı yapmasından yanayım. Çünkü bu vekiller ihale ile alımı yapılmış SMS ve Posta gönderim ücretlerinden bi haber oldukları için kendilerine’de sadece sınırsız kullanım hakkı verilip kullandıkları bu hizmet için “Vekilim bu ay bu kadar kullanımınız var” gibisinden bir şey denmediği için neyin, ne kadar?, kaç para? olduğu gibi bir bilgilerinin olmadığından ve kendilerininde bunu sorgulamadıklarından dolayı böyle bir fili bir durum olduğu kanaatindeyim. En kısa sürede bizim vergilerimizden giden bu paraların harcanması konusunda İktidarı, Muhalefeti ile tüm siyasilerin ve görevlilerinin devletin parasını kullanırken hassas olmaya davet ediyorum. – Volkan Ataç

Ve Bu arada haberde ismi geçen Elif Doğan Türkmen’in Milyonluk faturaya istinaden Twitter hesabından paylaştığı duyuruya’da yer vermek isterim.

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN