• Dolar Alış 5.7855TL
  • Dolar Satış 5.7624TL
  • Euro Alış 6.3796TL
  • Euro Satış 6.3542TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Down Sendromlu Özgür Yaman’dan Büyük Fedakarlık

76 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Göz Dolduran Büyük Fedakarlık

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesinde Kaymakamlık tarafından başlatılan tüm şehitler anısına yapılacak olan “15 Temmuz İlkokulu” için kampanya başlatıldı. Kampanya için biriktirdiği paraları gözünü kırpmadan bağışlayan Down Sendromlu Özgür Yaman’dan göz dolduran büyük fedakarlık yaparak Levent Kılıç’ı duygulandırdı.

Başlatılan kampanyayı öğrenen down sendromlu Özgür Yaman, annesi Emine Yaman’a evde cam kavanoz içinde biriktirdiği bozuk paraları yaptırılacak olan okula bağışlamak istediğini söyledi. Bunun üzerine annesi ile birlikte kaymakamlığa gidin Özgür Yaman, Kaymakam Levent Kılıç’a kavanozu getirerek verdi. Yaman’ın davranışının örnek olduğunu belirten Kaymakam Levent Kılıç, şöyle dedi:

“Özgür’ün davranışı beni çok duygulandırdı. Bu davranış örnek bir davranıştır. Özgür böyle bir kampanyanın başladığını duyup evdeki kumbarasını getirmek istediğini annesini söylemiş ve annesine hadi hadi diyerek getirmiş. Annesine ve Özgür’e çok teşekkür ediyorum. Bu kavanoza baktığımda simgesel olarak makamda tutuyorum.Gözümün önünde durursa bu işi başarmak için bize hatırlatıcı olur.”

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN