• Dolar Alış 5.7855TL
  • Dolar Satış 5.7624TL
  • Euro Alış 6.3796TL
  • Euro Satış 6.3542TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Çerkezköy CHP’den taciz ve dayak iddiası

Çerkezköy CHP’den taciz ve dayak iddiası. Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı’ndan yapılan açıklamaya göre Hayır kampanyası yürüten CHP Kadın kolları üyelerine AK Parti ilçe yönetiminden kişilerinde bulunduğu 20 kişilik grup sözlü tacizde bulundu.

125 Görüntüleme
Çerkezköy CHP'den taciz ve dayak iddiası Ak Partili yöneticiler CHP kadın kolları üyelerine sözlü tacizde bulundu
data-ad-format="rectangle"

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı’ndan yapılan açıklamaya göre CHP İlçe Kadın Kolları Üyeleri, Veliköy Mahallesi’nde yaptığı ‘Hayır’ çalışmaları esnasında içlerinde Ak Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinden birinin de bulunduğu yaklaşık 20 kişiden oluşan bir grubun sözlü tacizine uğradılar. Açıklamada ayrıca; aynı grubun, o an orada bulunan iki genci referandumla ilgili bir tartışmanın ardından linç ettiğine yer verildi

KADINLARA SÖZLÜ TACİZ
Konuyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “13.03.2017 tarihinde CHP kadın kolları olarak Veliköy mahallesinde yapılan ‘hayır’ çalışmaları sırasında; saat 15.30-16.00 saatleri arasında yapılan Referandum çalışmaları sırasında İlçe Kadın Kolları üyelerimizin; Veliköy pazaryerinin girişinde AKP Çerkezköy Yönetim Kurulu Üyelerinden biri ve etrafındakiler önünü kesmişler; sözlü taciz etmişlerdir.

2 KİŞİYE 20 KİŞİ
CHP üyesi kadınları sözlü taciz ile yetinmeyen AKP İlçe Yöneticisi ve çevresindekiler; o an orada bulunan iki genci referandum oylamasına ilişkin olarak çıkan tartışma neticesinde linç ederek dövmüşlerdir.

KOMUTLA HAREKET EDİYORLAR
20’ye yakın kişi tarafından dövülen 2 genç; AKP İlçe Yöneticisinin ‘yeterli bu kadar bırakın’ demesi üzerine durmuşlardır.

ŞİKAYETÇİ OLMAMALARI SAĞLANMAYA ÇALIŞILMIŞTIR
Gençlerin dövülmesini yeterli bulan AKP İlçe Yöneticisinin talimatı ile gençler yine AKP’nin referandum aracına bindirilerek hastaneye götürülmüş ve hastanede şikayetçi olmamaları sağlanmaya çalışılmıştır.

TÜM MÜRACAATLAR YAPILMIŞTIR
CHP Çerkezköy İlçe Örgütü olarak kolluk kuvvetlerine gerekli tüm müracaat yapılmıştır.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
CHP Çerkezköy ilçe örgütü olarak hem siyasi hem vicdani hem de hukuki sürecin takipçisi olacağımızı tüm basın birimlerine bildiririz.”

KAYNAK: Çerkezköy Gazetesi

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN