• Dolar Alış 5.7100TL
  • Dolar Satış 5.6872TL
  • Euro Alış 6.4124TL
  • Euro Satış 6.3868TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

57. Alay Çanakkale Yürüyüşü Başladı

294 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Çanakkale Savaşları’nda gösterdikleri kahramanlıkla destanlaşan 57. Alay için Tekirdağ’da toplanan 57 gönüllü Çanakkale’ye uğurlandı.

Alay Yürüyüş Komitesinin organizasyonunda bir araya gelen “57. Alay Tarihine Yürüyor” ekibinin Çanakkale’ye uğurlanması dolayısıyla Tekirdağ Valiliği önünde tören düzenlendi. 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Yılmaz; ‘’ Biz Çanakkale yolculuğuna adım attığımız anda, Çanakkale’de ki eksiklerin bir bir ortaya çıktığını gördük.57. Alay 100 yıl önce ne yaptıysa, bizde Çanakkale’de bize düşen görevi yaparak değiştirmek, gerçek yerine oturtmak için ilk etkinliğimiz ile başladık ve ilk etkinlik bizimki oldu 57. Alay yürüyüşçüleri ve biz gerçekten Çanakkale’de abidenin olduğu yerden girerken alanda ki insanların göz yaşlarını, alkışlarını ve çocuklarını sizlere anlatamam.Aradan 9 yıl geçti şimdi biz oranın 4 etkinliğinin en önemli unsuru olduk. Biz dedik ki hep birlikte Çanakkale Tekirdağ’dan başlar. İlk adımın vurulduğu yer burası ve biz buradan tarihi değerlendirerek yola çıkacağız bundan sonra. Ve şimdi anlatımlarımızda ziyaretçi kitapçığımızda Ağa deresinden başlamıyoruz. Tekirdağ’dan başlıyor rehberler anlatmaya Tekirdağ yar kışladan başlıyor ve yar kışla gerçek mecrasına oturmak zorunda.’’ İfadelerini kullandı. Törende konuşan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 57. Alay ruhunun gelecek nesillere aktarılması gerektiğine vurgu yaptı.Kahramanları anmanın yanı sıra onların ruhunun hissedilmesi gerektiğinin altını çizen Vali Aziz Yıldırım, bağımsızlık için dönmeyi düşünmeyen kahramanların rahmetle, saygıyla andığını belirtti.
Törene, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Törenin ardından, Hükümet Caddesinden Malkara istikametine yola çıkan 57 kişilik yürüyüş komitesi, vatandaşlarca alkışlanarak selamlandı.

Kaynak:ajanstekirdag.com

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN