• Dolar Alış 5.7342TL
  • Dolar Satış 5.7113TL
  • Euro Alış 6.3488TL
  • Euro Satış 6.3234TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Malzemelerde Belediye’ye aitmiş? [MUTLUKENT YAZI DİZİSİ-2]

1.274 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Süleymanpaşa Haber olarak 18 Temmuz 2017’de yaptığımız “Mutlukent adı nereden geliyor?” haberinden sonra vatandaşlarımızın çoğunluğunun Eczacı Mehmet Ekrem Eşkinat’ın “Mutlu bir Ailedir Süleymanpaşa” sloganının daha önce yaşadığı Ankara ili Çankaya ilçesindeki Mutlukent Mahallesinden geldiğini ve belediyeye bağışlanan, Süleymanpaşa Belediyesi’nin %100 hissesine sahip olduğu Mutlukent A.Ş.‘de de kullanıldığını öğrendiler.

Malzemeler Belediye’ye mi ait?

Süleymanpaşa Haber editörlerimize sosyal medya aracılığıyla ulaşan bir vatandaşımız Süleymanpaşa Belediyesi’nin %100 hissesine sahip olduğu Mutlukent A.Ş. çay bahçelerindeki bazı malzemelerin üzerinde Belediye’ye ait müdürlüklerin kodlarının olduğu fotoğraflar gönderdi.

mutlukent 2 1

mutlukent 2 2

Bu kodlar nedir?

Fotoğraflarda yer alan sandalyenin Süleymanpaşa Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü‘ne ait olduğu ve Taşınır Kod Listesi‘nde 255900017949 “Diğer Sandalyeler” kategorisinde 255030104991500116 numarası ile kayıtlı olduğunu göstermekte. Diğer bir deyişle resimde gözüken sandalye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde kullanılmak üzere alınmış ve müdürlük bünyesinde muhafaza edilmesi gerekirken Mutlukent A.Ş. ‘nin çay bahçesinde kullanılmakta olduğu açıkca gözükmektedir.

ZARARDA MI?

Eşkinat’ın sürekli vatandaşa ucuza çay içiyoruz dediği ve Süleymanpaşa Belediyesi‘nin meclis kararları ile sürekli bütçesi artırılan Mutlukent A.Ş. ‘nin hakkında kurulduğundan bu yana gerek internet sitesinde gerekse başkan tarafından mali durumu ve yönetim yapısı hakkında bilgi vermemiş olması vatandaş gözünde “Mutlukent Çay Bahçeleri zarar mı ediyor?” sorusunu akıllara getirdi. Tabi ki en büyük sebeplerinin başında çay bahçelerinde yer alan malzemelerin üzerinde bile belediyeden temin edildiğini gösteren etiketlerin olmasıydı.

mutlukent yonetim

BÜFELERDE Mİ BELEDİYEDEN?

Mutlukent A.Ş. çay bahçelerinde hizmet amaçlı bulunan büfelerinde belediye bünyesinde alınarak çay bahçelerinde kullanıldığı iddia edildi. İddiaya dayanak olarak hem EKAP’ta hem ilan.gov.tr’de yayınlanarak, Süleymanpaşa Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürlüğü’nün 05.09.2018 tarihinde 2018/394995 Ekap numaralı ihalesi 337.000 TL’ye gerçekleştirilmesi gösterildi.

mutlukent 2 3

İhale kapsamında alınan malzemelerin sadece tuvalet ve ATM’den ibaret olmadığı, ihale dosyalarında tıpkı Mutlukent çay bahçelerindeki gibi büfe’de içermesi “acaba belediye bütçesinden harcanan 337 bin TL’ye alınan büfeler mutlukent çay bahçelerinde mi kullanılacak?” sorusunu akıllara getirdi.

bufe

Önümüzdeki günlerde Mutlukent yazı dizimizin üçüncüsü ile siz değerli okuyucularımıza edindiğimiz bilgileri ulaştırmaya devam edeceğiz.

Sağlıcakla kalın, MUTLU KALIN 🙂

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN