• Dolar Alış 5.7416TL
  • Dolar Satış 5.7187TL
  • Euro Alış 6.3247TL
  • Euro Satış 6.2994TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Yine TBB Yine Ağaç Katliamı!

1.656 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğumuz “250 Yıllık Çınar’ı Sessiz Sedasız Kestiler!” haberimiz sonrası Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na tepkiler çığ gibi büyümüştü.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak konu ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmazken, yeni güne uyanan Süleymanpaşa’lı vatandaşlar bir kez daha ağaç katliamı ile karşı karşıya kaldılar.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Hükümet Caddesinde gerçekleştirilen Prestij Cadde’nin defalarca asfaltlanmasından sonra Cumhuriyet İlkokulu’nun caddeye bakan kısmında bulunan 2 ağaçın kesilmesi Süleymanpaşa’da yaşayan duyarlı vatandaş tarafından farkedildi.

BU KAÇINCI AĞAÇ KATLİAMI!
Tekirdağ Süleymanpaşa’da yaşayan duyarlı vatandaşların tepkisinin çekilmemesi için genellikle gece geç saatlerde kesilen ağaçlara rağmen birçok kez belediye görevlilerinin kesme işlemi üzerinde iken geç saatlere rağmen fotoğraflanması, duyarlı vatandaşlar tarafından “bu kaçıncı ağaç katliamı” şeklinde yorumlandı.

tekirdag agac katliami0

REKLAM PANOLARINI KAPATIYOR İDDİASI!
İşte sosyal medya da Süleymanpaşa’lı başka bir vatandaşın paylaşımı; “Günaydın. Hükümet caddesi uzeri, Cumhuriyet ilköğtetim okulu önündeki “sadece reklam panolarinin önündeki” 2 ağaç kesilmiş. Oraya reklam veren şirketlerin yakın zamanda batmasını diliyorum ve buradan B.Şehir park ve bahçeler müdürlüğüne soruyorum. Hiç utanmadiniz mi koca koca agaclari 2 kurus reklam parasi ugruna kesmekten? @tdagbld”

aga kesimi paylasim

BAŞKA BİR İDDİA!
Olayla ilgili diğer bir iddia ise Tekirdağ Belediye Başkanlığı döneminde 10 yıllığına ihaleye çıkarılarak kiralanan reklam panolarının 2014 yerel seçimlerinden sonra sayılarının artırılmasıydı.

KESİLDİĞİ YERLERE NE YAPILACAK!
Ağaçların kesilmesinden sonra Prestij Caddesinde ağaçların yerlerine ne yapılacağı ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor..

tekirdag agac katliami1

tekirdag agac katliami2

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN