• Dolar Alış 5.7618TL
  • Dolar Satış 5.7388TL
  • Euro Alış 6.3622TL
  • Euro Satış 6.3368TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

UNUTMAYIN! HEYKEL ÖDEMELERİNDE SON GÜN BUGÜN

38 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Geçtiğimiz 3 sene içinde iktidar partisi il ve ilçe teşkilatı ve vatandaş tarafından sürekli eleştirilen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Eczacı Mehmet Ekrem Eşkinat’ın yaptırmış olduğu heykellerinin bakım ödemelerinin son günü bugün!

TAŞINMAZ KÜLTÜR VARLIKLARININ KORUNMASINA AİT KATKI PAYI NEDİR?
Resmi Gazete’de 22 Ağustos 2015 tarih 29453 sayılı Kültür ve Turizm Bakanlığından yayınlanan “TAŞINMAZ KÜLTÜR VARLIKLARININ KORUNMASINA AİT KATKI PAYINA DAİR YÖNETMELİK” kapsamında yönetmeliğin birinci maddesinde; “… belediyelerin ve il özel idarelerinin görev alanlarında kalan taşınmaz kültür varlıklarının korunması ve değerlendirilmesi amacıyla tahakkuk eden emlak vergisinin %10’u oranında tarh, tahakkuk ve tahsil edilecek katkı payının uygulama esaslarını belirlemektir.”

NE KADAR ÖDEYECEĞİM?
Yasa gereği sahip olduğunuz konut’un tahakkuk eden emlak vergisinin %10’u kadar ödeme yapacaksınız. Ödeyeceğiniz tutar bulunduğu semt ve yapının sınıfına göre farklılık gösterebilir. Süleymanpaşa Belediyesi E-Belediye Uygulamasından burayı tıklayarak  ne kadar borcunuz olduğunu öğrenebilirsiniz.

Adsiz

BOŞ YERE EMLAK VERGİSİ ÖDEMEYİN!
Ancak Emlak Vergisi Kanununa göre, TEK BİR EVİ olup, GELİRİ OLMAYAN kişiler belirli şartları taşıyorlar ise EMLAK VERGİSİNDEN MUAFTIR. Yani; Bir başka meskende hisse sahibi olmayan (İntifa Hakkı Sahipliği dahil),Ev hanımı, engelli, gazi, işsiz, dul, yetimler ve emekliler bağlı bulunduğu belediyeye dilekçe vererek bu muafiyetten faydalanabilirler.

DAHA FAZLA HEYKEL İSTİYORUZ!
Süleymanpaşa ilçemizi daha fazla sanatsal anlamda güzelleştirilmesi adına Süleymanpaşa Haber olarak belediyemizden daha fazla heykel istiyoruz 🙂

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN