DOLAR 14,1029 0.07%
EURO 15,6876 -0.33%
ALTIN 875,170,35
BITCOIN 614953-2,57%
Tekirdağ

PARÇALI BULUTLU

19:01

AKŞAM'A KALAN SÜRE

TRAKYAKA İHRACAT DANIŞMANLIK TEMATİK TEKNİK DESTEK PROGRAMINI İLAN ETTİ

ABONE OL
31 Ocak 2023 14:23
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trakya Kalkınma Ajansı 2023 Yılı Üreten Şehirler İhracat Danışmanlık Tematik Teknik Destek Programını ilan etti. Program Tekirdağ ilinde yer alan hiç ihracat yapmamış veya ihracatı kesintiye uğramış KOBİ’lere yönelik olarak uygulanacak.

4 MİLYON TL DANIŞMANLIK ÜCRETİ VERİLECEK

Tekirdağ ve ilçelerindeki başta kimyasalların ve kimyasal ürünlerin imalatı, kauçuk ve plastik ürünlerin imalatı, elektrikli teçhizat imalatı sektörleri olmak üzere Avrupa Topluluğunda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması (NACE)’ye göre ‘C İmalat’ başlığı altında yer alan sektörlerde faaliyet gösteren ve 2021-2022-2023 yıllarında ihracat yapmamış olan KOBİ’lere yönelik olarak ilan edilen program kapsamında 4.000.000 TL’lik bir danışmanlık desteği verilecek.

ŞAHİN: “TEKİRDAĞ’DA İMALAT SANAYİNDE FAALİYET GÖSTEREN FİRMALARIMIZI BU DANIŞMANLIK DESTEĞİNDEN FAYDALANMAYA DAVET EDİYORUM”

Program hakkında bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İhracat Danışmanlık Tematik Teknik Destek Programının Tekirdağ ve çevresinin ihtiyaçları gözetilerek hazırlandığını söyledi. Şahin şunları söyledi:” Trakya içinde ihracatın dağılımına bakıldığında toplam bölge ihracatının %88,7’sinin Tekirdağ ilinden gerçekleştiği görülmektedir. Biz Trakya’nın potansiyelini daha da geliştirmek için bildiğiniz gibi Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi’ni kurduk. Bu kapsamda sürdürdüğümüz çalışmalar devam edecek. Tekirdağ ili için işletmelerin uluslararası piyasalarda rekabet güçlerinin arttırılması önem arz ediyor. Bu doğrultuda Üreten Şehirler Tematik Teknik Destek Programı kapsamında Tekirdağ ili özelinde işletmelere verilecek danışmanlıklar aracılığıyla işletmelerin ihracat operasyonları alanındaki kapasite gelişimlerinin desteklenmeyi amaçlıyoruz. Toplam bütçesi 4.000.000 TL olan program, Tekirdağ’da faaliyet gösteren ve ihracat yapmayan KOBİ’lerin ihracata başlamaları amacıyla gerçekleştirilecek istihdam, danışmanlık ve aktif pazara giriş bileşenlerinden oluşuyor. Bu çerçevede; üretim altyapısı güçlü olan işletmelerin, ihracat operasyonlarına yönelik personel istihdam edip (yeni bir personel istihdamı veya mevcut bir personelini bu fonksiyonda görevlendirerek) ilgili danışmanlığı almaları suretiyle yurt dışı pazarlara girişleri sağlanacak. Tekirdağ’da imalat sanayinde faaliyet gösteren firmalarımızı bu danışmanlık desteğinden faydalanmaya davet ediyor, programın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”  

PROGRAM 1 YIL BOYUNCA DEVAM EDECEK

Toplam bütçesi 4.000.000 TL olacak 2023 Yılı Üreten Şehirler İhracat Danışmanlık Tematik Teknik Destek Programı 6 dönem halinde uygulanacak ve bir yıl sürecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.