• Dolar Alış 5.7761TL
  • Dolar Satış 5.7530TL
  • Euro Alış 6.3540TL
  • Euro Satış 6.3286TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Tekirdağ’lı Lenf Kanseri Dilek Özçelik Hayatını Kaybetti

1.249 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"
11 Haziran 2011 seçimlerinde Ak Parti Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar. T.C. 61. Hükümetinde 2,5 yıl Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev yaptı. Edirne ziyareti sırasında kanser ilaçlarını bulmada ve temini için yardım isteyen Tekirdağ’lı Dilek Özçelik kendisine verilen parayı ” Ben Dilenci Değilim ” diyerek geri çeviren lenf kanseri hastası üniversiteli 27 Yaşındaki kız, Hayatını Kaybetti.

 


 

 

Tarih 15 Nisan 2013 günü T.C. 61. Hükümetin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın 2 günlük Trakya gezisin de  geldiği Edirne’de kanser ilaçlarının temini için yardım isteyen Tekirdağ’lı Dilek Özçelik. Erdoğan Bayraktar’ın cebine koyduğu parayı “Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda” diyerek parayı geri iade etmiş ve ağlayarak uzaklaşmıştı.

Türkiye’nin Gündemi Olmuştu 

Tekirdağlı Dilek Özçelik’in söylediği o sözler gündemin bir numaralı konusu olmuştu. Medyada çıkan haberlerden sonra Dilek’in bulamadığı ilaçlar temin edilmiş, hastaneye yatırılarak tedavi altına alınmıştı.

Acı Haber

Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Dilek Özçelik,  Tekirdağ’ın Saray ilçesi’nde ailesi ile birlikte yaşadığı evinde durumu ağırlaşınca hastaneye kaldırıldı. Özçelik, yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Özçelik, Saray’ın Büyükyoncalı Mahallesi Aziziye camiinde kılının ikindi namazının ardından toprağa verildi.

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN