• Dolar Alış 5.7660TL
  • Dolar Satış 5.7430TL
  • Euro Alış 6.3561TL
  • Euro Satış 6.3307TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Tekirdağ’da Asılsız ” Canlı Bomba ” 2 Kişi Tutuklandı

Tekirdağ’da geçen hafta paniğe neden olan canlı bomba söylentileri vatandaşları tedirgin etti.

74 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Tekirdağ’da geçen hafta paniğe neden olan canlı bomba söylentileri vatandaşları tedirgin etti.

Asılsız “ Canlı Bomba “ Söylentisi çıkaran iki kişi araştırmalar sonucunda tespit edildi ve haklarında soruşturma başlatıldı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü resmi sitesinde yapılan açıklamada, şunlar ifade edildi:

“İlimizle alakalı asılsız terör ve sözde canlı bomba içerikli haberlerin sosyal medya hesaplarından paylaşıldığı görülmüştür. Tekirdağ İl Emniyet müdürlüğü olarak kamuoyunu asılsız terör içerikli paylaşımlara karşı özenli davranmaya ve bu tarz paylaşımlara itibar etmemeleri ile yaymamaları gerektiği şeklinde bilgilendirme yapıldı. Yapılan bilgilendirmede sözde paylaşımların kamuoyunda oluşturduğu olumsuz etkileri ve bu tarz ve benzer paylaşımlarda bulunan hesapların kullanıcılarının tespitine yönelik birimlerimizce araştırma başlatıldığı ifade edilmişti. Birimlerimizce yürütülen araştırmalar sonucunda kamuoyunda korku ve tedirginliğe sebebiyet vermek niyetiyle asılsız ve uydurma haber içerikli paylaşımlarda bulunan hesap kullanıcısı 2 şahıs tespit edilerek yakalandı.”

Asılsız “canlı bomba” ihbarı yaptıkları tespit edilen S.P. ve C.M. isimli şüpheli şahıslar hakkında adli soruşturma başlatıldı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü son günlerde sosyal medya üzerinden yapılan “canlı bomba” paylaşımlarının dikkate alınmaması uyarısında bulundu.

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN