• Dolar Alış 5.7855TL
  • Dolar Satış 5.7624TL
  • Euro Alış 6.3796TL
  • Euro Satış 6.3542TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Tekirdağ kurbanlık fiyatları 2017

Tekirdağ Kurbanlık Fiyatları 2017 Kurban Bayramı. Küçük baş kurbanlık fiyatları ne kadar? Büyük baş kurbanlık fiyatları ne kadar?
Tekirdağ’da Kurbanlıkların baskül fiyatları nedir?

2.525 Görüntüleme
Tekirdağ kurban fiyatları 2017 kurban fiyatları
data-ad-format="rectangle"

Tekirdağ Kurbanlık Fiyatları 2017 Kurban Bayramı. Küçük baş kurbanlık fiyatları ne kadar? Büyük baş kurbanlık fiyatları ne kadar? Kurbanlıkların baskül fiyatları nedir?

Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ’a gelen çiçeği burnunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, küçükbaş kurbanlık fiyatları hakkında konuşmuştu ve geçen yıl 900 TL ile 1200 TL arasında olduğunu hatırlatarak, “Bu sene onun üzerinde olacağını düşünmüyorum” demişti.

Kurban fiyatları günler öncesinden merak konusu oldu. Kurban kesmek isteyenler küçükbaş kurbanlık fiyatları ve büyükbaş kurbanlık fiyatları konusunda araştırmalara başladı peki Tekirdağ’da Kurbanlık fiyatları ne alemde? son durum ne?

Tekirdağ Süleymanpaşa’da Kurulan Hayvan Pazarında Kurbanlık Fiyatları?

Tekirdağ’da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Hayrabolu yolu üzerinde kurulan canlı hayvan pazarında; Büyükbaş kurbanlıklar 6 bin TL ile 14 bin TL, küçükbaş kurbanlıklar da 1000 TL ile 2000 TL arsında satışa sunuluyor.

Tekirdağ Süleymanpaşa’da Kurbanlıkların Baskül Fiyatları?

Süleymanpaşa-Tekirdağ 2017 Kurban Baskül Fiyatları Suleymanpasa Tekirdag 2017 Kurban Baskul Fiyatlari
Süleymanpaşa-Tekirdağ 2017 Kurban Baskül Fiyatları

 

Dipnot: Öncelikle kurban alacak vatandaşlara tavsiyem pazarlık yapmaları Süleymanpaşa belediyesinin belirtmiş olduğu baskül fiyatı tavan (olabilecek en yüksek) fiyattır. Siz bu fiyattan daha aşağıya satıcı ile pazarlık yaparak dahada aşağıya çekebilirsiniz. hesabınızı iyi yapın araştırın dolaşın birde kurban olabilecek hayvan sıfatına erişmiş hayvanlar seçiniz.

Kurban edilecek hayvanda aranan şartlar nelerdir?

Kurban üç cins hayvandan olur:

1- Koyun, keçi
2- Sığır, manda
3- Deve

Keçinin bir yaşında, koyunun bir yaşını doldurmuş veya 6 aylık olup, bir yaşındaki gibi gösterişli olması şarttır. Deve en az beş yaşını, sığır ve mandanın ise en az iki yaşını bitirmiş olması icap eder. İcab eden yaşı doldurmamış, herhangi bir uzvu noksan olan veya sakatlığı olup kurban olmasına mani bir durumu olan hayvanlar asla alınmamalıdır. [Yazının Devamı için tıklayınız…]

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN