DOLAR 14,1029 0.07%
EURO 15,6876 -0.33%
ALTIN 875,170,35
BITCOIN 614953-2,57%
Tekirdağ

PARÇALI BULUTLU

19:01

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Süleymanpaşa Meclisi Yeni Döneme Başladı

ABONE OL
16 Nisan 2019 16:26
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Süleymanpaşa Belediye Meclisi ilk toplantısını Cüneyt Yüksel Başkanlığı’nda yapıldı. İlk mecliste Başkan yardımcılıklarına Şenol Karaküçük, Hüseyin Uzunlar ve Sabri Çınar getirildi. Belediye hizmet binasının büyükşehre ait Yüzüncüyıl’daki valilik yanındaki alana yapılması için alanın büyükşehirden talep edilmesi kararlaştırıldı.

MECLİSİ BAŞKAN VEKİLİ, KATİPLERİ VE ENCÜMENİ BELLİ OLDU

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel Başkanlığı’nda ilk toplantısını gerçekleştirirken 5393 Sayılı Belediye Kanununun 19. maddesi ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği’nin 5. maddesinin 1. Fıkrası gereğince Birinci Meclis Başkan Vekili ile İkinci Meclis Başkan Vekili, 2 asil 2 yedek katip üyesi ile 3 encümen üyesini seçti.

MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ

Namık Kemal Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleşen 2019 Nisan ayı toplantısında yapılan oylamada 2 yıl görev yapmak üzere Birinci Meclis Başkan Vekili olarak Fedai Yüksel seçilirken İkinci Meclis Başkan Vekili ise Ali Rıza Eti oldu.

MECLİS KATİP ÜYELERİ

Meclis Katip Üye seçimi ile devam eden toplantıda Şükriye Gündüzler ve Ayşe Şen Seven 2 yıl süre ile katip üye seçildi. Gürol Biber ve Bülent Topçu ise yapılan seçimde Meclis Katip Yedek Üyeleri olarak belirlendi.

ENCÜMEN ÜYELERİ

5393 Sayılı Belediye Kanununun 33. maddesinin (a) fıkrası gereğince, 1 yıl görev yapmak üzere 3 Encümen Üyesi’nin seçimi ile devam eden 2019 Nisan ayı toplantısında Encümen üyeliklerine ise Şenol Karaküçük, Muhammet Karaman ve Şahin Umar seçildi.

BELEDİYE BİNASI YÜZÜNCÜYIL’A YAPILACAK

Meclisin en önemli gündem maddelerinden biri de yeni hizmet binası maddesi oldu. Daha önce otogar yerine yapılması plananlanan hizmet binası ile ilgili Yüksel, ”Ben sayın Kadir Albayrak ile görüştüm. Otogarın bir yıl daha süreceğini söyledi. Bu yüzden zaman kaybetmemek için yeni belediye binasını tip proje ile valilik yanına yapalım diyoruz. Valilik, ziraat odası, adliye, tarım müdürlüğü bu alanda. Bu alana yapılması doğru olacaktır. Büyükşehirden bu alanı talep ediyoruz” dedi. Belediye hizmet binasının büyükşehre ait Yüzüncüyıl’daki valilik yanındaki alana yapılması için alanın büyükşehirden arazinin talep edilmesi kararlaştırıldı.

İLK ADIM ATILDI KAMU ARAZİLERİ BELEDİYENİN OLUYOR

Belediye meclisinde kamuya ait çok sayıda arazinin proje uygulamak iin belediye geçmesi için başkana görüşme yetkilisi verildi. Yat limanı, iskele, 8. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı, Karadeniz Mahallesi’ndeki Belediye Gençlik Merkezi, Aydoğdu Mahallesi’nde yer alan iki adet arazi, Sahil dolgu alanı arazilerinin belediyeye devri için başkana protokol yapma yetkisi verildi. Ayrıca Köprübaşı’nda bulunan Namık Kemal Okulu bahçesinin de haftasonlarında otogar yapılması için Yüksel’e protokol yapma yetkisi verildi.

ÇİFT YÖN OLMAZSA ESNAFLA BELEDİYEYE YÜRÜYECEK

Hükümet Caddesi’nin çift yön yapılması için Büyükşehir Meclisi’ne önerge verilmesi kararlaştırıldı. Konu hakkında konuşan Yüksel, ”Ben Kadir Başkanın bu konuda olumsuz düşündüğünü sanmıyorum. Olumsuz olacaksa Çinili Fırın önünde esnafı toplarız. Kim çift yön olsun kim olmasın istiyor görürüz” dedi.

3 MİLYON BORÇLANMAYA GİTTİ

Ayrıca belediye başkanına mecliste ihtiyaç halinde kredi çekmesi için 3 milyon 850 bin TL’lik borçlanma yetkisi verildi.

İFTAR PROGRAMLARI İMECE USULÜ YAPILACAK

Belediyenin geçen yıl iftar için 250 bin TL para harcadığını söyleyen Yüksel, ”Bu yıl, bu yöntemden vazgeçiyoruz. İMECE usulü ile iftar düzenleyeceğiz. Hayırseverlerin desteği ile iftar yapacağız. Bu konuda iftar vermek isteyenler Sabri Çınar ile görüşebilir” dedi.

BAŞKAN YARDIMCILARI BELLİ OLDU

Başkan yardımcılıkları görevlerine Şenol Karaküçük, Hüseyin Uzunlar ve Sabri Çınar getirildi. Yüksel önümüzdeki günlerde de 3 tane memur başkan yardımcısı atayacağını söyledi.

BELEDİYENİN BORCU ŞİMDİLİK 65 MİLYON

Belediyenin borcu ile ilgili de bir açıklama yapan Yüksel, ”Ben borcu açıkladığımda Ekrem Başkan beni yalancılıkla suçlamıştı. Şuana kadar 65 milyon borç tespit ettik. Bu da artarak devam ediyor. Belediyenin şuana kadar borcu 65 milyondur” dedi.

Kaynak : ajanstekirdag.com

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.