• Dolar Alış 5.7855TL
  • Dolar Satış 5.7624TL
  • Euro Alış 6.3796TL
  • Euro Satış 6.3542TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Soyuer’e Teşekkür Mektubu

669 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, denizin insan etkenine bağlı olarak kirletildiğini fark etti. İnsanların gönül rahatlığı ile denize giremediğini gören Soyuer, benzerlerinden farklı olarak kısa sürede denizi temiz hale getirmeyi sağlayan bir süpürge yapmayı planladı. Örneklerini internetten ve iş gezilerinde inceleyen Soyuer, AR-GE ekibi ile birlikte deniz çöplerini tasarlayan bir süpürge imal etti.

60 BİN TL’YE MAL OLDU
Asyaport tesislerinde imal edilen makine ile Kumbağ ve Barbaros sahilleri günlük düzenli olarak temizleniyor. Piyasada 200 bin TL olan makineyi 60 bin TL gibi bir paraya mal eden şirket, bu sayede deniz yüzeyindeki yoğun, pet şişe, odun parçaları, naylon parçalarını topluyor. Tek seferde 500 kg çöpü haznesine dolduran makine sayesinde kısa sürede Kumbağ ve Barbaros sahilleri temizlendi.

asyaport deniz supurgesi

BÖLGE SAKİNLERİ ADINA TEŞEKKÜR ALDI
Kumbağ mahalle muhtarı Ekrem Kesim Kumbağ ve bölgede ikamet edenler adına Asyaport Limanı yönetim kurulu başkanı Ahmet Soyuer‘e bir teşekkür yazısı yolladı. Ekrem Kesim yazıda şu ifadelere yer verdi. “Kumbağ mahallesi sahil şeridinde Deniz Süpürgesi ile yapmış olduğunuz temizlik çalışmaları, mahallemiz ve dışardan gelen misafirlerimiz tarafından beğeni ile karşılanmış olup, gözle görünür biçimde denizde temizlik oluştuğu için, başta şahsım olmak üzere Kumbağ mahallesi sakinleri ve misafirleri adına teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi.

f37d296a 6cee 4f9d a119 6c910da05933

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN