• Dolar Alış 5.7761TL
  • Dolar Satış 5.7530TL
  • Euro Alış 6.3540TL
  • Euro Satış 6.3286TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Jandarma Şehit ve Gazileri Unutmadı

1.132 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Tekirdağ İl Jandarma Alay Komutanlığı, Jandarma’nın 179. Kuruluş yılı nedeniyle Tekirdağ’da bulunan 49 Şehit,12 Gazi ailesini ziyaret etti.

 

DSC 0032

Şanlı Türk Jandarmasının 179. Kuruluş yıl dönümü çeşitli etkinlikler ile kutlandı. İlk gün Tekirdağ Valiliği önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma ile başlayan tören daha sonra Tekirdağ’da bulunan 49 Şehit,12 gazi ailesini ziyaret ile devam etti. Tekirdağ İl Jandarma Alay Komutanlığı personeli 1 gün içerisinde 49 Şehit,12 gazi ailesini ziyaret ederek, kendilerine özel yaptırdıkları saatleri hediye ettiler.

 

DSC 0029

İSİMLERİNİ YAŞATMAK İÇİN

Tekirdağ İl Jandarma Alay Komutanlığı’nın Sivas’ın Divriğ ilçesinde şehitlerin isimlerine özel yaptırılan bakır zemine Türk Bayrağı işlemeli  saatler şehit ailelerine hediye edildi. İl Jandarma Alay Komutanı Albay Şahin Karakaş 2001 yılında Tokat’ın Almus ilçesinde Askeri araca saldırı sonucunda şehit olan Servet Güzelsoy’un ailesini ziyaret etti. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Şehidin babası Fikret Güzelsoy ve annesi Şükriye Güzelsoy’a İl Jandarma Alay Komutanı Albay Şahin Karakaş Şehidin ismine özel yapılmış olan saati hediye etti. Albay Şahin Karakaş; ‘’ Jandarmamızın 179. Kuruluş yıldönümüne anı olsun. Hem her jandarma şehidimizin bir hatırası olsun evlerine. İl genelinde ki 60 şehit ve gazimizin ziyaretlerine gidiyoruz. Şehidimize Allah Rahmet Eylesin’’ dedi.

kaynak:ajanstekirdag.com

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN