DOLAR 14,1029 0.07%
EURO 15,6876 -0.33%
ALTIN 875,170,35
BITCOIN 614953-2,57%
Tekirdağ

PARÇALI BULUTLU

19:01

AKŞAM'A KALAN SÜRE

“İstihdamda Yaşanan Sıkıntılar ve Çözüm Yolları” konulu seminer Süleymanpaşa’da Düzenlendi

ABONE OL
11 Ekim 2022 14:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri Alt Çalışma Grubu toplantısı Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar ESEN başkanlık ettiği toplantıya, konuyla ilgili Şube Müdürü, İş ve Meslek Danışmanları ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan Rehber Öğretmenleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar ESEN; “Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde, öğrencilere yönelik mesleki rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin devam edeceğini, rehberlik öğretmenlerine ve İŞKUR meslek danışmanlarına bu konularda büyük iş düştüğünü, işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu mesleklerin her yıl İŞKUR’da görevli iş ve meslek danışmanları tarafından yapılan işgücü piyasası araştırması ve açık işgücü anketleri ile belirlenerek raporlaştırıldığını” belirtti.

ESEN, yaptığı açılış konuşmasında; “ İŞKUR’da görevli İş ve Meslek Danışmanlarının; meslek seçimi aşamasında bulunan, iş bulmada/seçmede güçlükleri olan, mesleki uyumsuzluk problemleri bulunan, mesleki becerilerinin geliştirmek, mesleğini veya işini değiştirmek isteyenlere yönelik olarak; kişisel özellikler ile mesleklerin gerektirdiği nitelikleri, şartları ve iş piyasasının gereksinim duyduğu iş/meslekleri karşılaştırarak, bireyin istek ve durumuna en uygun iş/mesleği seçmesi, seçtiği iş/meslekle ilgili eğitim imkânlarından yararlanması, işe yerleştirilmesi ve işe uyumunun sağlanması ile ilgili sorunların çözümü noktasında öğrencilere ve iş arayanlara yardımcı olduğunu” belirtti. Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri Alt Çalışma Grubu toplantısında, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve bağlı Hizmet Merkezleri ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rehberlik Araştırma Merkezlerinin ve ilgili diğer okulların işbirliklerinin yaygınlaştırılması; İŞKUR Meslek Danışmanlarınca, meslek seçimi aşamasında olan öğrencilere, meslek seçiminin önemi, iş arama becerileri konularında eğitimler verilmesi ve talep edenlere Mesleki Yönelim Test Bataryası (MYTB) uygulanması konularında kararlar alındı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.