• Dolar Alış 5.7763TL
  • Dolar Satış 5.7532TL
  • Euro Alış 6.3604TL
  • Euro Satış 6.3350TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Ersoy:”Balkanlar Kadar Taş Düşsün Başına”

307 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Tekirdağ Balkan Türkleri Dernek Başkanı Aydın Ersoy, Rasim Ozan Kütahyalı´nın Beyaz TV Ekranlarında Boşnaklara ettiği laf üzerine basın açıklaması yaparak Kütahyalı´yı sert bir dille kınadı.

 

1641515915395

 

Tekirdağ Balkan Türkleri Dernek Başkanı Aydın Ersoy, Rasim Ozan Kütahyalı´nın Beyaz TV Ekranlarında Boşnaklara ettiği laf üzerine basın açıklaması yaparak Kütahyalı´yı sert bir dille kınadı. Ersoy açıklamasında “Balkan Coğrafyasında yaşayan soydaşlarımıza her kim olursa olsun dil uzatırsa öfkemizden nasibini alacaktır” Dedi.

Milli Mücadele yıllarında Atatürk gibi bir dehayı bünyesinden çıkaran Balkan coğrafyasının bel altı muhabbetlerle örneklendiriliyor olması Türk Milletini ve camiamızı derinden yaralamıştır diyen Başkan Ersoy açıklamasında: ”Boşnak kardeşlerimizin kaderi bizim kaderimiz ile birdir. Acılıları acılarımız, mutlulukları mutluğumuz olmuştur. Evlad-ı Fatihan´ın en sadık topluluğu olarak tarihimizde müstesna bir yere sahiptirler. Bosna Hersek lafını her duyduğumuzda acı ve hüzün bedenimizi kaplar, hafızamızdan silinmeyecek acılar katliamlar ve zulümler Boşnak kardeşlerimize reva görülmüştür. Bizim en hassas yerimiz, kalbimizin en kırılgan noktasıdır.” ifadelerini kullandı.

ŞEREF VE HAYSİYETTEN NASİBİNİ ALMAMIŞ !

Tekirdağ Balkan Türkleri Derneği Başkanı Aydın Ersoy; ”Hal böyle iken Rasim Ozan Kütahyalı isimli şahıs ağzımıza dahi almaya utanacağımız çirkinlikte bir laf etmiş, camiamızı derinden yaralamıştır. Geçmişi kara lekelerle dolu, şeref ve haysiyetten nasibini almamış ucuz kahramanlık peşinde koşan bu kişi haddini fazlasıyla aşmıştır.  Balkan Coğrafyasında yaşayan soydaşlarımıza her kim olursa olsun dil uzatırsa öfkemizden nasibini alacaktır. Camiamız adına bu şahsı şiddetle kınıyor, tarihi şanla şerefle dolu Balkan coğrafyamızın bir daha bu tip çirkinliklere alet edilmemesini arzuluyorum. ” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Kaynak : Ajans Tekirdağ

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN