• Dolar Alış 5.7234TL
  • Dolar Satış 5.7006TL
  • Euro Alış 6.3406TL
  • Euro Satış 6.3153TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Cezaevi Jandarması Kan ve Kök Hücre Bağışı Yaptı

710 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

Tekirdağ Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz kampüsü sevk bölüğünde görev yapan yaklaşık 100 askeri personel, “Lösemili çocuklar haftası “ nedeni ile cezaevine gelen Kızılay görevlilerine kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Tekirdağ’da askerler 2-8 Kasım Lösemili çocuklar haftasında farkındalık ve lösemi hastalarına destek olmak için, kan bağışında bulundular. Tekirdağ Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz kampüsü sevk bölüğünde görev yapan rütbeli ve erlerden oluşan yaklaşık 100 askeri personel, bölük binasında kurulan kan bağış istasyonunda kan vermek için sıraya girdi. Kayıt işlemleri tamamlanan önce rütbeli personel daha sonra erler bağışta bulundular.

BENİM ÇOCUĞUMDA LÖSEMİ, KAN BAĞIŞI ÖNEMLİ

Tekirdağ İl Jandarma komutanlığında görev yapan Astsubay Başçavuş Emrah İsmail Çetin kendi çocuğunun da bir lösemi hastası olduğunu ve bu hastalığı bizzat yaşayan biri olarak, herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum dedi.

Çetin:” Malumunuz 2-8 Kasım lösemili çocuklar haftasıdır. Lösemili çocuklar haftası dolayısı ile bizlerde Jandarma olarak lösemili çocuklara destek maksadıyla kök hücre konusunda buradaki personele bilinçlendirme yaptık. Daha sonra burada hem kan hem kök hücre vermek üzere yaklaşık 94 personel toplandı. Biz neden buna önayak olduk. Öncelikle bu toplumsal ve sosyal bir projedir. Sonra insanların lösemi ve ilik nakli konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini hissettik.

ANLATIRKEN GÖZLERİ DOLDU

Kendi çocuğu da lösemi hastası olan ve ablasından alınan ilik ile hayata tutunan asker baba anlatırken gözleri dolarak şunları söyledi. “Çünkü benimde çocuğum lösemi hastası ve ablasından alınan ilik nakli ile hayata tutundu. Bu süreç çok sıkıntılı bir süreç bunu çok iyi biliyorum. Ülkemizde binlerce lösemi hastası çocuk ilik nakli beklemekte. Bu süre içerisinde,  maalesef ilik bulunamadığı için acı sonuçlar olmakta. Bu konuda insanların daha hassas olmasını bekliyoruz. Bu çocuklarımız çok özel çocuklar. Çok değerli çocuklar. İlik bulunamadığı dönemlerde sürekli olarak lösemi hücrelerini baskılamak için devamlı kemoterapi görüyorlar. Kemoterapi sonrası bu çocuklar inanılmaz acılar yaşıyorlar. Saçlarının dökülmesi, Kemoterapiden dolayı bir sürü organlarının iflas etmesi, vücudunda kanamalar olabiliyor. Yoğun bakıma kaldırılan çocukları gördüm ben. Lütfen bu konuda daha hassas olalım. Bir jandarma olarak bu yüzden önayak olmak istedik” diye konuştu.

Kaynak : ajanstekirdag.com

45480491 301553194020672 6313318710681534464 n

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN