• Dolar Alış 5.7855TL
  • Dolar Satış 5.7624TL
  • Euro Alış 6.3796TL
  • Euro Satış 6.3542TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Bıyıkali’ye üvey evlat muamelesi

980 Görüntüleme
data-ad-format="rectangle"

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin Süleymanpaşa’nın yakın kırsal mahallesi Bıyıkali’den gelen şikayetler üzerine problemleri yerinde tespit etmek ve incelemelerde bulunmak üzere mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

KİRLİ SU SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, beraberinde Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan kalabalık bir heyetle Bıyıkali’de incelemelerde bulundu. Mahalle sakinleri tarafından karşılanan İlçe Başkanı Sezayi Çetin problemleri yerinde görerek muhtar Mestan Aslan’dan bilgi aldı. Muhtar Aslan, mahallelerine yakın bir ocak işletmesinin bulunduğunu, mahallenin içme suyu deposuna yakın olan ocak işletmesinin çalışmasından doğan yoğun toz tabakası nedeniyle sularının kirlendiğini belirterek, “Mahallemizin içme suyu deposu taş ocağına çok yakın. Ocaktan çıkan toz ve kimyasal kalıntılar su depomuzu kirletiyor. Mahalle olarak kirli su içiyoruz. Çocuklarımızın sağlığından endişe ediyoruz. Durumu Büyükşehir Belediyesine aktarıp su depomuzun yerinin değiştirilmesini talep ettik. 1 yıldır bize dönüş yapmadılar. Çeşitli bahaneler üreterek bizi sağlıksız su içmeye mecbur bıraktılar” dedi.

“KOMŞUYA ASFALT BİZE STABİLİZE”

Muhtar Mestan Aslan, yaşadıkları problemlerin hiç birisinin Büyükşehir tarafından giderilmediğini vurgulayarak, ” Mahalle olarak bizi özellikle üzen Mahalle ana yolumuzun hala stabilize olması. Komşu mahallelerde büyükbaş hayvanların kullandığı yollar bile ya asfalt ya da taş, bizim mahalle ana yolumuz hala stabilize. Aylardır çalmadığımız kapı kalmadı. Bıyıkali Mahallesi olarak üvey evlat muamelesi görmekten bıktık.” diye konuştu.

ÇÖPLÜKTEKİ KÖPEKLER MEZARLIĞA DADANDI

Bıyıkali sakini bir vatandaş da mahalle mezarlığının çöplüğe bitişik olduğunu, orada bulunan köpeklerin mezarlığa gelerek yeni defnedilmiş mezarları eşelediklerini belirterek mahalle mezarlığının köpeklerden korunması için çitle kapanmasını istedi.

“VATANDAŞLARIMIZ KİRLİ SU İÇİYOR”

İlçe Başkanı Sezayi Çetin ise yaptığı açıklamada, mahalle sakinlerinin yaşadıkları problemleri yerinde görme fırsatı yakaladıklarını belirterek, “Burada içme suyunun kalitesi ve sağlığı açısından ciddi bir problem olduğunu tespit ettik. Vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın sağlıksız şartlarda yaşamlarını sürdürdüklerini görmek bizi gerçekten üzdü. Halk sağlığı üzerinde titrenmesi gereken bir durum.” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Sezayi Çetin, Bıyıkali Mahallesi’nde yaşanan problemlerle ilgili gerekli girişimlerde bulunacağını, çocukların sağlığından, mahallenin insani şartlarda ulaşımının sağlanması noktasına kadar AK Parti olarak üzerlerine düşen her türlü sorumluluğu, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Büyükşehir Meclis Üyeleri olmak üzere gerekli mercilere ulaştırma ve takipçisi olma noktasında çaba sarf edeceklerini söyledi.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN