• Dolar Alış 5.7855TL
  • Dolar Satış 5.7624TL
  • Euro Alış 6.3796TL
  • Euro Satış 6.3542TL
data-ad-format="rectangle"
data-ad-format="rectangle"

Meteoroloji Uyardı: Afrika’dan Sıcak Hava Dalgası Geliyor

Meteoroloji genel müdürlüğünün yaptığı uyarı ve açıklamada Kuzey Afrika Üzerinden Yeni Bir Sıcak Hava Dalgası Beklendiği belirtildi. Hafta sonu Tekirdağ’da Hava Nasıl Olacak? Tekirdağ Hafta sonu hava durumu.

248 Görüntüleme
Tekirdağ'da Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak? Meteoroloji Uyardı Afrika Sıcakları Kapıda
data-ad-format="rectangle"

Tekirdağ’da Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak? Tekirdağ Hafta Sonu Hava Durumu

🌡️🌡️🌡️🌡️Aşırı Sıcaklar Kapıda Kuzey Afrika Üzerinden Yeni Bir Sıcak Hava Dalgası Bekleniyor! Meteoroloji Genel Müdürlüğü 28 Haziran 2017 Çarşamba günü yaptığı uyarıda 30 Haziran 2017 Cuma gününden itibaren yurt genelinde hava sıcaklıklarının kuzey afrika’dan gelecek sıcak havanın etkisi ile 6 – 10 derece artacağını açıkladı ve vatandaşları güneş çarpmasına karşı uyardı. (Güneş Çarpmasından Korunma Yöntemleri) Tekirdağ’da ise hava sıcaklıklarının Cuma – Cumartesi ve Pazar için en düşük 23° – En yüksek 38 Derece olması bekleniyor ile beraber rüzgar hızının’da 7 ila 9 (km/sa) olacağı tahmin ediliyor. Bu bilgilere göre yüksek sıcaklık + düşük rüzgar = ESMİYORRR 🙂 cümlererini ve caps lerini sosyal medyada çok görecek gibiyiz şimdiden söyleyeyim. –

HAVATRAKYA:

Sıcağın da sıcağı geliyor… Perşembe günü 1-2 derece civarında ilave ile pek fazla hissedilemeyecek ekstra ısınma, ayın son günü olan cuma ve yeni ayın ilk hafta sonunda cumartesi ve pazar günleri kendini fazlasıyla hissettirecek. Bıkkınlık verecek bu üçlü günde termometreler iç kesimlerde birçok merkezde 40’ı görüp aşabilecek. Kıyılarda gözlenen sıcaklıklar bu kadar yüksek olmasa da denizin nemiyle birleşecek sıcak, geceli gündüzlü bunaltıcı havanın yaşanmasına sebep olacak. Haftanın sonuna kadar yağış beklentisi yok. Yeni haftanın ilk günüyle birlikte poyrazın kuvvetlenmesiyle birlikte sıcaklıklarda keskin bir düşüş, havada rahatlama meydana gelecek. Pazartesi ve salı günleri yağmur damlaları da bu rehavete kapılarak yerel sağanaklar şeklinde bölgemizin çeşitli kesimlerine dökülebilir…

Esmiyor Caps esmiyor caps
🌡️Esmiyor Caps

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Afrikadan Gelecek Sıcak Hava Dalgası ile ilgili Yaptığı Uyarı

 

Beklenen Hadise

Sıcak Hava Dalgası

Beklendiği Yer

Ramazan ayı boyunca ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında ve zaman zaman normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları Ramazan ayının son günleri artmaya başlamış Bayram’da ise hava sıcaklığı ülke genelinde artmaya devam ederek mevsim normallerinin 3 – 6 derece üzerinde seyretmiş ve sıcak hava halen etkili olmaya devam etmektedir.

Yapılan son analiz ve tahminlere göre 30 Haziran Cuma gününden itibaren yurdumuzun mevcut sıcak havaya ilaveten Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine gireceği tahmin ediliyor. Bu sıcak hava dalgası ile birlikte halen normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının ülkemizin genelinde hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 6 – 10 derece üzerinde gerçekleşeceği ve bazı il ve ilçelerimizde uzun yıllar en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşılabileceği beklenmektedir.

Bu hafta sonu bazı il merkezlerimizde gerçekleşmesi beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara, Bursa ve Malatya’da 40′ İstanbul’da 37, İzmir ve Adana’da 41, Samsun, Trabzon ve Erzurum’da 32, Balıkesir, Edirne ve Antalya’da 42, Diyarbakır’da 43, Manisa’da 44, Şanlıurfa ve Aydın’da 45 ve Tekirdağ’da 38 Derece olması beklenmektedir.

Sıcak hava dalgasının önümüzdeki hafta başında pazartesi günü batı bölgelerimizde, Salı günü iç ve hafta ortasında Çarşamba günü ise Doğu bölgelerimizde etkisini kaybedeceği ve hava sıcaklıklarının azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin edilmektedir.

Aşırı yüksek sıcaklıkların meydana getireceği olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışınlarının dik geldiği 10-16 saatleri arası güneş ışınlarına direk maruz kalmamaları hususunda dikkatli olmaları ve sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri almaları büyük önem taşımaktadır.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Başlama-Bitiş Zamanı

28.06.2017 12:00-03.07.2017 18:00

Hadisenin Şiddeti

Kuvvetli Sıcak Hava Dalgası


🌡️Hafta sonu Tekirdağ’da Hava Nasıl Olacak? Tekirdağ Hafta sonu hava durumu

Yorum Yap

Yorumlar

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN